Sürdürülebilir finans politikalarını izleme aracı

Dünyanın dört bir yanındaki finansal hizmet kuruluşları, sürdürülebilirliği iş modellerinde daha iyi uygulamak için çalışma modellerini ve iş stratejilerini gözden geçiyor. İklim değişikliği, karbon ayak izi gibi konular öne çıkarken regülasyonlar hızla değişiyor.

Ülkelerin iklim riskleriyle ilgili çalışmalarını daha iyi anlamak için geliştirdiğimiz OMFIF ile geliştirdiğimiz Sürdürülebilir Finans Politikaları Aracı'nı sizlerle paylaşmaktan gurur duyuyoruz.

Online aracımız, finansal kurumların,merkez bankalarının ve regülatörlerin sürdürülebilirlik konusundaki faaliyetlerini izlemesi için "başarılı" bir kaynak olmayı amaçlamaktadır.

Aracı keşfedin

22 ülkeyi kapsayan etkileşimli harita özelliği sunan sürdürülebilir finans politikaları aracımız ilgili 14 alanı incelemenize imkan sağlıyor. 

Aracımıza ulaşmak için tıklayınız; Sürdürülebilir finans politikası izleme aracı

Mazars Denge Sürdürülebilirlik Hizmetleri Ortağımız Yaman Alkan bu gelişmeyi:

 “Dünya hızla değişiyor. Kurumsal raporlama ekosistemi de bu değişimden payını alıyor. Uluslararası Finansal Raporlama Standartları’ndan (IFRS) sonra yaşanan en büyük dönüşüm sürdürülebilirlik raporlamasıyla karşımıza çıkıyor.

Yeşil Mutabakat’la ilgili gelişmelerin ardından Paris İklim Anlaşması’nın Meclis’e sunulacağının duyurulması Türkiye’nin sürdürülebilirlik konusuna verdiği önemin arttığını gösteriyor.

Mazars ve OMFIF ortaklığı ile sürdürülebilirlik politika ve aktivitelerinin takibi için hazırlanan bu araç KOBİ- büyük kurum; özel sektör- kamu sektörü ayrımı olmaksızın tüm kurumlara sürdürülebilir finans politikalarını takip edebilmeleri için imkan sağlıyor.” sözleriyle değerlendirdi.

 

OMFIF Hakkında

OMFIF dünya çapında kamu ve özel sektör katılımı için tarafsız bir platform sağlayan, merkez bankacılığı, ekonomi politikası ve kamu yatırımlarına yönelik bağımsız bir düşünce kuruluşudur.  Londra ve ABD'de ekipleri bulunan OMFIF merkez bankaları, devlet fonları, emeklilik fonları, düzenleyiciler ve hazinelerle ilgili küresel politika ve yatırım temalarına odaklanmaktadır. 39,5 trilyon dolarlık yatırım yatırılabilir varlığı bulunan Küresel Kamu Yatırımcıları bu ağın merkezinde yer almaktadır.