Vergi uyumu

Artan iş yükünü verimli biçimde yönetmek

Vergi uyumu, ağırlaşan bir yük halini alıyor. Vergi mevzuatı gittikçe karmaşıklaşıyor ve uyumsuzlukları tespit etme çabasındaki yetkililer giderek daha fazla raporlama talep ediyor. Kusuruz bir vergi uyumu yakalamak, sadece cezalardan kaçınmak için değil, denetim ve soruşturmaya maruz kalmamak için de hayati önemde. 

Teklif talebi oluşturun

Yaklaşımımız 

Ulusal çaplı işletmeler de çokuluslu şirketler de giderek karmaşıklaşan vergi kuralları, vergi yetkililerinin artan denetimleri ve karmaşık mevzuata uyum noktasında artan yükümlülüklerle karşı karşıya. Mazars'ın küresel ağı, kavraması en güç ulusal uyum şartlarını dahi etkili bir biçimde karşılayacak kaynaklara ve yerel bilgiye sahiptir.  

İlk uluslararası adımlarını atan ancak kendi pazarları haricinde mevzuata uyum ve bilgi birikimi açısından eksikleri olan, hızlı büyüyen şirketlere özel destek sağlıyoruz. 

Ulusal vergi platformlarına bağlanmak gibi alanlardaki uzmanlığımızı da müşterilerimizin hizmetine sunuyoruz.

Hizmetlerimiz

Vergi uyumuna dair her alanda destek sağlıyoruz: 

  • KDV & dolaylı vergi uyumu; 
  • Kurumlar vergisi; 
  • Gelir vergisi; 
  • Stratejik vergi uyumu danışmanlığı. 

 

Araç ve çözümlerimiz  

Mazars’ın uyum hizmetlerini tamamlayan iki küresel platformu var: InControl ve Signals. 

Kullanıcı dostu kontrol paneli sayesinde InControl, uyum alanındaki karmaşık iş akışlarına netlik kazandırmak için, küresel kuruluşların uyum süreçlerini takip edip geliştirmesine destek olur. İnternet üzerinden erişilebilen bu platform, bütün uyum sürecine dair şeffaflık sağlar, iç ve dış ekiplerin performansını belirlenmiş TPG'lerine göre ölçme imkanı sunar. InControl ayrıca belge paylaşımı gibi araçlarla şirket içi işbirliğine destek olur.

Signals ise, vergi beyannamesi ve yönetimi konusunda işlemler gerçekleştirmeyi mümkün kılan platformu kanalıyla, şirketlerin Mazars ile işbirliği yapmasını kolaylaştırır. Vergi yönetiminize dair içgörüler sunar, yıllık hesapları derlemeye destek olur ve ihtiyaç duyduğunuzda Mazars'daki danışmanınızla iletişime geçmeniz için pratik bir yöntem sunar.