''Firmaların İki Aylık Kira Ödemelerinin Ertelenmesi Ve Ödeme Planları Hususunda Sanayi Ve Teknoloji Bakanlığının Açıklaması"

Konu: "Teknoparklarda Çalışan Firmaların İki Aylık Kira Ödemelerinin Ertelenmesi Ve Ödeme Planlarında Kolaylık Sağlanması Hususunda Sanayi Ve Teknoloji Bakanlığı Açıklaması"

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, teknopark yönetici şirketlerine, kuluçka firmalarından ve teknoparklarda yer alan restoran ve kafe gibi ticari işletmelerden iki ay boyunca kira alınmaması hususunda talimat gönderildiği, ayrıca, yine bu kampüslerde Ar-Ge ve tasarım alanında çalışan firmaların da iki aylık kira ödemelerinin ertelenmesi ve ödeme planlarında kolaylık sağlanmasının istendiği açıklanmıştır.

Saygılarımızla,

EK: T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı açıklaması

(*) Sirkülerlerimizde yer verilen açıklamalar sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tereddüt edilen hususlarda kesin işlem tesis etmeden önce konusunda uzman bir danışmandan görüş ve destek alınması tavsiyemiz olup; sadece sirkülerlerimizdeki açıklamalar dayanak gösterilerek yapılacak işlemler sonucunda doğacak zararlardan müşavirliğimiz sorumlu olmayacaktır.

(**) Sirkülerlerimiz hakkında görüş, eleştiri ve sorularınız için aşağıda bilgileri yer alan uzmanlarımıza yazabilirsiniz.