Hizmetlerimiz

Mazars Denge çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren müşterilerine denetim, muhasebe, vergi, danışmanlık ve hukuki hizmetler dahil olmak üzere profesyonel bir hizmet sunmaktadır.

Tamamen küresel ve entegre bir firma olan Mazars, 79 ülkede , 18.000 yetenekli ve uluslararası profesyonelle hizmet sunmaktadır.

Mazars Türkiye butik hizmet anlayışı ile uzmanlığını ve tecrübesini müşterileriyle paylaşmaktadır.

Teknik mükemmelliyetçiliği kişisel becerilerle harmanlamış olan Mazars Türkiye, ister büyük kurumsal bir şirket, kamu kurumu, kobi veya bir şahıs olsun, her bir müşterisine aynı kalitede, şirketlere özel çözümler sunar.

Vergi Hizmetleri

Mazars Denge, Vergi Danışmanlığı ve Tam Tasdik, Vergi Müşavirliği, Revizyon, Transfer Fiyatlandırması, KDV İadesi Hizmetleri vermektedir.

Bağımsız Denetim Hizmetleri

Mazars Denge müşterilerine uluslararası standartlarda bağımsız denetim ve ayrıca özel amaçlı denetim hizmetleri sunmakta olup, ulusal ve uluslararası kuruluşların vermiş olduğu tüm önemli mesleki yetkilere haizdir.

Bağımsız Denetim Departmanı 1988 yılında kurulmuştur. Bağımsız Denetim Departmanı faaliyetlerini dünya çapında bir şirket olan ortağı Mazars’ın programları doğrultusunda tüm teknik bilgisinden faydalanarak sürdürmektedir.

Mazars Denge, Sarbanes-Oxley Yasası çerçevesinde Amerika’da halka açık şirketlerin bağımsız dış denetimlerini yapacak kuruluşları yetkilendiren PCAOB (Public Company Accounting Oversight Board) tarafından Türkiye’de yetkilendirilmiştir.

Denetimler, Uluslararası Denetim Standartları’na uygun olarak yapılmaktadır ve muhasebe kayıtlarının doğrulanmasına yönelik gerekli görülen denetim prosedürlerini içermektedir.

Muhasebe Hizmetleri

Mazars Denge’de muhasebe departmanlarının kısmen ya da tamamen outsource edilmesiyle firmaya dışarıdan destek verilmektedir. Bu karar muhasebe departmanının oluşturulmasına, bilgisayar, çalışan ve pahalı muhasebe programları gibi konulara yatırım yapılması zorunluluğuna bir alternatiftir.

Ayrıca, düzenli vergi kontrolleri yapılmakta ve vergi cezaları ile sonuçlanabilecek muhasebe hatalarından firma yönetimini bilgilendirmek için raporlar hazırlanmaktadır.

Bordro ve yönetim raporlaması hizmetleri de muhasebe hizmetleri kapsamına dahildir. Buna ek olarak, mail adreslerine düzenli gönderilen sirkülerler ile muhasebe prosedürleri, vergi ve iş kanunlarındaki son değişiklikler hakkında müşterilere bilgilendirme yapılmaktadır.

Danışmanlık Hizmetleri

Mazars Denge Danışmanlık Hizmetleri interdisipliner yapısıyla farklı konularda müşterilerinin ihtiyaçlarına özel çözümler sunmaktadır.

Sirküler

Vergi alanında yapılan değişiklikleri Mazars Denge uzmanları tarafından hazırlanan sirkülerler aracılığıyla takip edebilirsiniz.

Denge Akademi

Denge Akademi her türlü mesleki konuda alanında uzmanlaşmış isimler tarafından hazırlanan butik eğitimler vermektedir.

Çin Masası

Mazars Denge Çin Masası Çin’de yatırım yapmak isteyen Türkiye kökenli firmalara ve Türkiye’de yatırım yapmak isteyen Çin kökenli firmalara şirket kurulumu, hukuk danışmanlığı, vergi, denetim, eğitim ve kurumsal finansman konularında her türlü danışmanlık hizmeti vermektedir.

Share