Finansal Özel İnceleme Hizmetleri

Son yıllarda Türkiye’de gerçekleşen birleşme ve satın alım işlemleri sayıca ve işlem tutarı bazında oldukça artmıştır. Bu artış finansal danışmanlık hizmetlerine olan ihtiyacı da beraberinde getirmiştir. Kurumsal şirketlerin ve özel sermaye fonlarının Türkiye’ye olan ilgisi, Şirketlerin finansal danışmanlık hizmetleri arayışına girmeleri sonucunu doğurmuştur.

FİNANSAL DANIŞMANLIK HİZMETLERİ KAPSAMINDA HEDEF ŞİRKETİN FİNANSAL ANALİZLERİNİ YAPARKEN EKİBİMİZ, SÖZ KONUSU ŞİRKETİN YATIRIM YAPMAYA UYGUN OLUP OLMADIĞINI NE TÜR FIRSATLAR OLUŞTURABİLECEĞİNİZİ VE NE TÜR FINANSAL RİSKLERLE KARŞILAŞABİLECEĞİNİZİ TESPİT EDER. BÖYLELİKLE ALIM-SATIM İŞLEMLERİNİZE DEĞER KATAR.

Finansal Özel İnceleme (Due Diligence) Süreci

Finansal Tabloların Analizi

Fırsatların & Risklerin Tespiti ve Raporun Hazırlanması

Hisse Satış ve Ortaklık Sözleşmelerinin Hazırlanmasında Destek

Pazarlık ve Kapanış Süreci

Hizmet Kapsamı;

Finansal Özel İnceleme (Financial Due Diligence) (Alıcı Taraf): Finansal danışmanlık hizmetleri ekibimiz, tarihsel ve öngörülen finansal performansın eleştirel analizine odaklanır. Alıcı taraf özel inceleme (due diligence) danışmanlığı, hedef şirketin finansal açıdan daha doğru anlaşılması, değerlendirilmesi ve hedef şirketin olası finansal risklerinin tespitine yönelik çalışır.

Satıcı Finansal Özel İnceleme Hizmeti (Vendor Due Diligence) (Satıcı Taraf): Alıcıların temel endişelerini açıklığa kavuşturmak ve satıcıların hedef şirketin öngörülemeyen kritik finansal risklerini ve fırsatlarını tanımlamak için satıcı tarafında yer aldığı bir finansal özel incelemedir.

Sanal Veri Odası Hazırlama ve Yönetimi: Finansal danışmanlık ekibimiz, alım-satım işlemi süresince kullanılacak olan tüm verileri proje boyunca herhangi bir zamanda kullanmak üzere sanal veri odasında düzenler ve sınıflandırır. Sanal veri odası yetkilendirme ve yönetimini üstlenir.

C-Level Finansal Danışmanlık Hizmetleri: Günümüz iş dünyasında üst düzey yöneticiler şirketlerine değer yaratmak, alım-satım süreçlerinde risk ve fırsatları erken safhada tespit etmek ve olası finansal riskleri kontrol altına alabilmek üzere finansal danışmanlık hizmetlerine ihtiyaç duymaktadır. Ekibimiz, C-Level yöneticilerin ihtiyaçlarını karşılamak ve şirketlerine değer katabilmeleri konusunda destek sağlamaktadır.

Uzman Görüşü Raporunun Hazırlanması: Finansal danışmanlık ekibimiz, teknik uzmanlık gerektiren işlemlerde, finansal boyutu olan hukuki süreçlerde teknik uzman görüşü raporu (bilirkişi raporu) hazırlama hizmeti vermektedir.

 

 

Finansal Özel İnceleme Hizmetlerindeki Sektörel Tecrübemiz

Finansal Özel İnceleme Hizmetleri İşlem Sürecinde Nerede Yer Alır?

Daha fazla bilgi edinmek ister misiniz?