Finansal Özel İnceleme Hizmetleri

Son yıllarda Türkiye’de gerçekleşen birleşme ve satın alım işlemleri sayıca ve işlem tutarı bazında oldukça artmıştır. Bu artış finansal danışmanlık hizmetlerine olan ihtiyacı da beraberinde getirmiştir. Kurumsal şirketlerin ve özel sermaye fonlarının Türkiye’ye olan ilgisi, Şirketlerin finansal danışmanlık hizmetleri arayışına girmeleri sonucunu doğurmuştur.

Finansal Danışmanlık Hizmetleri kapsamında hedef şirketin finansal analizlerini yaparken ekibimiz, söz konusu şirketin yatırım yapmaya uygun olup olmadığını, ne tür fırsatlar oluşturabileceğinizi ve ne tür finansal risklerle karşılaşabileceğinizi tespit eder, böylelikle alım-satım işlemlerinize değer katar.

Finansal Özel İnceleme (Due Diligence) süreci

  • Finansal Tabloların Fırsatların Analizi
  • Fırsatların & Risklerin Tespiti ve Raporun Hazırlanması
  • Hisse Satış ve Ortaklık Pazarlık Sözleşmelerinin
  • Hazırlanmasında Destek
  • Pazarlık ve Kapanış Süreci

Hizmet kapsamı

Finansal Özel İnceleme (Due Diligence) (Alıcı - Satıcı Taraf):

Finansal danışmanlık hizmetleri ekibimiz, tarihsel ve öngörülen finansal performansın eleştirel analizine odaklanır. Alıcı taraf özel inceleme danışmanlığı, hedef şirketin finansal açıdan daha doğru anlaşılması, değerlendirilmesi ve hedef şirketin olası finansal risklerinin tespitine yönelik çalışır.

Satıcı Finansal Özel İnceleme Hizmeti (Due Diligence):
Alıcıların temel endişelerini açıklığa kavuşturmak ve satıcıların hedef şirketin öngörülemeyen kritik finansal risklerini ve fırsatlarını tanımlamak için satıcı tarafında yer aldığı bir finansal incelemedir.

Sanal Veri Odası Hazırlama ve Yönetimi:
Finansal danışmanlık ekibimiz, alım-satım işlemi süresince kullanılacak olan tüm verileri proje boyunca herhangi bir zamanda kullanmak üzere sanal veri odasında düzenler ve sınıflandırır. Sanal veri odası yetkilendirme ve yönetimini üstlenir.

C-Level Finansal Danışmanlık Hizmetleri:
Günümüz iş dünyasında üst düzey yöneticiler şirketlerine değer yaratmak, alım-satım süreçlerinde risk ve fırsatları erken safhada tespit etmek ve olası finansal riskleri kontrol altına alabilmek üzere finansal danışmanlık hizmetlerine ihtiyaç
duymaktadır. Ekibimiz, C-Level yöneticilerin ihtiyaçlarını karşılamak ve şirketlerine değer katabilmeleri konusunda destek sağlamaktadır.

Uzman Görüşü Raporunun Hazırlanması:
Finansal danışmanlık ekibimiz, teknik uzmanlık gerektiren işlemlerde, finansal boyutu olan hukuki süreçlerde teknik uzman görüşü raporu (bilirkişi raporu) hazırlama hizmeti vermektedir.

Document

Finansal Özel İnceleme Hizmetleri - Mazars Denge
Finansal Özel İnceleme Hizmetleri - Mazars Denge