Çin Masası

Mazars Denge Çin Masası Çin’de yatırım yapmak isteyen Türkiye kökenli firmalara ve Türkiye’de yatırım yapmak isteyen Çin kökenli firmalara şirket kurulumu, vergi, denetim, eğitim ve kurumsal finansman konularında her türlü danışmanlık hizmeti vermektedir.

Kuşak ve Yol Girişimi

2013 çok kutuplu bir dünya düzeni arayışında bir dönüm noktasıydı. Çin Başkanı Xi Jinping Orta Asya ve Güneydoğu Asya ziyaretinde İpek Yolu Ekonomik Kuşağı ve Deniz İpek Yolu oluşturma girişimini tanıttı. Girişimin ardında yatan fikir, antik İpek Yolu'nu günümüzün egemen ulus devletleriyle çok katmanlı olarak yeniden canlandırmaktı. 20. yüzyıl ulus devletlerin belirli bir bölgede gelişmelerinin çağıysa, 21. yüzyıl da o devletlerin iç bölgelerini geride bırakmadan hep birlikte zenginleşmelerinin çağı olmalıdır.

BRICA Nedir?

BRICA (Belt and Road Belt & Road Industrial and Commercial Alliance / Kuşak ve Yol Sanayi ve Ticaret Birliği), Çin hükümetinin 2013 yılında açıkladığı Kuşak ve Yol girişiminin iş dünyası ayağı olarak nitelendirilmektedir.

BRICA İstanbul Zirvesi'ne Kimler Katılacak?

18-19 Ekim 2018 tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek olan bu uluslararası zirveye, Türkiye ve Çin’in yanı sıra farklı kıtalardan hükümet, iş dünyası, akademi ve sivil toplumun önde gelen temsilcileri davet ediliyor.

Share