Bağımsız Denetim Hizmetleri

Mazars Denge müşterilerine uluslararası standartlarda bağımsız denetim ve ayrıca özel amaçlı denetim hizmetleri sunmakta olup, ulusal ve uluslararası kuruluşların vermiş olduğu tüm önemli mesleki yetkilere haizdir.

Bağımsız Denetim Departmanı 1988 yılında kurulmuştur. Bağımsız Denetim Departmanı faaliyetlerini dünya çapında bir şirket olan ortağı Mazars’ın programları doğrultusunda tüm teknik bilgisinden faydalanarak sürdürmektedir.

Mazars Denge, Sarbanes-Oxley Yasası çerçevesinde Amerika’da halka açık şirketlerin bağımsız dış denetimlerini yapacak kuruluşları yetkilendiren PCAOB (Public Company Accounting Oversight Board) tarafından Türkiye’de yetkilendirilmiştir.

Denetimler, Uluslararası Denetim Standartları’na uygun olarak yapılmaktadır ve muhasebe kayıtlarının doğrulanmasına yönelik gerekli görülen denetim prosedürlerini içermektedir.

Mazars Denge’nin Hizmet Farkı:

  • Mazars Denge’nin denetim ekibi sigortacılık konusundaki uzmanlığıyla Türkiye’deki sayılı ekiplerden biri olmuştur. Bağımsız denetim yaptıktan sonra sigorta şirketlerinde sektörel deneyimlerini arttıran ve ardından Mazars Denge denetim ekibine katılan çalışanlar, Mazars Denge’ye önemli bir müşteri bakış açısı katmıştır.
  • Başarılı bir şekilde ilerleyen denetim/vergi hibrid ekip projesi ile vergi ve bağımsız denetimlerin verim ve kalitesi daha da arttırılmıştır. 

Share