Altın Sponsoru Olduğumuz TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! 2019 Girişimcilik Kampı başladı

Üniversite öğrencilerine, yenilikçi bakış açısı ve girişimcilik yetkinliği kazandırmak amacıyla eğitimden networkinge, kuluçkadan mentorluğa kadar her türlü desteği sağlayan ve Altın Sponsoru olduğumuz TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! kampı, bu yıl Çalışma Grubu Başkanı olan CEO’muz Dr. İzel Levi Coşkun’un konuşmasıyla açıldı.

Girişimcilere yönelik konuşmasında bu programın bir kaybedeni olmayacağını anlatan Dr. İzel Levi Coşkun, konuşmasını“Kendi doğrularınızı kendiniz bulun! O doğrulara ulaşmak için kendiniz stratejiler geliştirin, kendi adımlarınızı atın... Burada hayatanızın dönüm noktası olabilecek bir anı yaşıyorsunuz, hep birlikte bir yolculuğa çıkıyoruz. Bu yolculukta size çok çok başarılar diliyorum. Yalnız olmadığını lütfen bilin. Her dakika sizinle beraberiz ve bunu gururla, mutlulukla ve samimiyetle yapıyoruz.” sözleriyle bitirdi.

Türkiye’nin en büyük girişimcilik programı olan TÜSİAD Bu Gençlikte İş Var!’a farklı şehirlerden katılan 100 girişimci öğrenci 5 gün boyunca farklı eğitimlere katılıp projelerini geliştirmeye ve en sonunda rehberlerle eşleşip girişimcilik yarışmasına katılmaya çalışacak. Bu yıl itibariyle girişimcilik yarışmasından girişimcilik programına evrilen organizasyona Türkiye’nin dört bir yanından 1200 proje başvurdu; 35 proje Bahçeşehir Üniversitesi’ndeki kampa katılmaya hak kazandı.

TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! programına ev sahipliği yapan Bahçeşehir Üniversitesi’ni temsilen yaptığı konuşmada Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Tunç Bozbura Türkiye’deki pazar koşullarının nasıl geliştiğini ve bugün dijital göçmenlerin yönetimde olduğu bir dünyadan Y hatta Z kuşağının söz sahibi olacağı dünyaya geçişte girişimcilerin oynayacağı rolün önemini aktarırken hepimize “değer” kavramını sorgulayan Kyle MacDonald’ın kırmızı tel ataçla başlayan takas hikayesini aktardı.

Türkiye’nin farklı yerlerinden gelen girişimcilerin birbirini daha yakından tanımaları ve kendilerini anlatmaları için tanışma oyunu düzenlendi. Ufak bir oyun ile herkesin kaynaşması hedeflendi. Girişimciliğin en önemli kurallarından birinin “fikrini en çok insana ulaştırmak” olduğu bu oyunla anlatıldı. Buzlar kırıldı, gruplar kaynaştı.

TÜSİAD Genel Sekreter Yardımcısı Melda Çele’nin Tüsiad Bu Gençlikte İŞ Var! ve TÜSİAD’la ilgili yaptığı sunumların ardından MEF Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Erhan Erkut sözü aldı.

Girişimcilik nedir? Girişimci Kimdir? sorularının cevaplarını bulmak için yıllardır girişimcilere verdiği fikirlerle onların ufkunu açan Prof. Dr. Erkut’un moderatörlüğünde bir araya gelen 2015-2018  TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! mezunu girişimciler Pelin Baykan (ANLATAN ELLER) – Berhudan Aslan (PHYSHOME) – Zafer Elçik (OTSİMO) fikirlerine nasıl başladıklarını, ekiplerini nasıl kurduklarını ve girişimcilerin nelere dikkat etmeleri gerektiğini anlattılar.

Programın ilk günü TÜSİAD Genel Sekreteri Bahadır Kaleağası’nın yaptığı ufuk açıcı “Dünya Nasıl Değişiyor? Yakın Geleceğin Kısa Tarihi” konuşmasıyla kapandı.

İlk günkü yoğun sunum programının tamamlanmasının ardından TÜSİAD Girişimcilik Yuvarlak Masası Lideri Murat Özyeğin’in ev sahipliğinde networking kokteyline geçildi. Mazars Denge’yi temsilen CEO’muz Dr.İzel Levi Coşkun’un, Yönetim Danışmanlığı Ortağımız Mehmet Eronat’ın, 2018 Bu Gençlikte İŞ Var! Mezunu olan Kurumiçi Girişimcilik Uzmanımız Hayriye Ocak’ın ve Mazars Denge Pazarlama ekibinin katıldığı networking etkinliği 21:05’te sona erdi.

9 Şubat Cumartesi’ye kadar sürecek olan TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! kampıyla ilgili tüm gelişmeleri Mazars Denge Girişimcilik Vitrini ve Mazars Denge Instagram hesaplarından takip edebilirsiniz.

Share