Gündem

Mazars Denge Yöneticileri Gündemdeki Gelişmeleri Yorumluyor!

Mazars Denge Yöneticileri uzmanlık alanlarındaki gelişmeler hakkındaki görüşlerini ve yorumlarını sizlerle paylaşıyor.

Profits and responsibility are compatible say Mazars experts, and they can help businesses achieve it.

Mazars, the global international audit and advisory firm, has been a longstanding partner and advocator of the Sustainable Development Goals (SDGs), as highlighted by its latest article in the Global Goals Yearbook 2018, a publication published under the auspices of the macondo foundation. However, Mazars goes one step further in its commitments by accompanying businesses, via dedicated expertise, in creating greater value for all by being more sustainable.

Vergi Barışı Semineri Yapıldı

Mazars Denge İstanbul Vergi Bölümü Başkanı YMM Mustafa Tan, Mazars Denge Vergi Ortağı YMM Ferrah Sefer ve CustomsAudit Kurucu Ortağı Yrd. Doç. Dr. Mehmet Yıldırım 7143 sayılı kanunun getirdiklerini açıklamak için İstanbul’da The Marmara Oteli’nde düzenlenen seminerde bir araya geldi.

Mazars Denge Sustainability Report 2017 Published

Having made sustainability an integral part of its corporate culture, Mazars Denge hopes this report will foster closer contact with all its stakeholders by sharing with them its approach to sustainability, and its efforts and progress in this area. This report, the second sustainability report of Mazars Denge, covers the 12-month period from January 1 to December 31, 2017, and explores the company’s performance with respect to top-priority sustainability issues as identified by stakeholder analysis.
This GRI (Global Reporting Initiative) Comprehensive report contains progress reports on the implementation of UN Global Contact principles, UN Sustainable Development Goals, and UN Women’s Empowerment Principles, to which Mazars Denge is a signatory. All efforts into sustainability at Mazars Denge, including sustainability reporting, are carried out by the Sustainability Committee. The Mazars Denge Sustainability Report 2017 was prepared under the guidance of Prof. Dr. Güler Aras.

Mazars Denge 2017 Sürdürülebilirlik Raporu Yayınlandı

Sürdürülebilirliği kurum kültürünün bir parçası olarak benimseyen Mazars Denge, sürdürülebilirlik yaklaşım ve uygulamalarını paylaşmak ve bu alanda sağladığı ilerlemeleri paydaşlarının dikkatine sunmak amacıyla hazırladığı bu raporla, tüm paydaşları ile daha yakın bir iletişim halinde olmayı arzulamaktadır. Mazars Denge’nin ikinci sürdürülebilirlik raporu olan bu raporda, paydaş anketleri sonuçlarına göre belirlenmiş olan öncelikli sürdürülebilirlik konularında, 1 Ocak 2017 – 31 Aralık 2017 dönemini kapsayan 12 aylık sürece ait performansına yer verilmektedir. Bu rapor, Küresel Raporlama Girişimi (Global Reporting Initiative – GRI) GRI Standartları:“Kapsamlı” (Comprehensive) uygulama düzeyine uygun olarak hazırlanmış olup, Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi’nin ilkeleri, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri ve Mazars Denge’nin imzacısı olduğu Birleşmiş Milletler Kadınların Güçlendirilmesi Prensipleri ilerleme bildirimlerini içermektedir.
Mazars Denge’de, sürdürülebilirlik raporlaması da dahil olmak üzere tüm sürdürülebilirlik çalışmaları, Sürdürülebilirlik Komitesi tarafından yapılmaktadır. Mazars Denge 2017 yılı sürdürülebilirlik raporu, Prof. Dr. Güler Aras’ın rehberliğinde hazırlanmıştır.

Mazars Denge Fortune 2018 Vergi Rehberi Yayında

Mazars Denge'nin 11 Yıldır Fortune Dergisi işbirliğiyle yayınlanan 2018 Vergi Rehberi yayında!
Mazars Denge Yönetim Kurulu Başkanı Leon Aslan Coşkun'un önsözüyle yayınlanan 2018 Vergi Rehberi'nin PDF versiyonuna sayfamızdaki linkten ulaşabilirsiniz.

PCI DSS 3.2 Ek Kontrolleri Artık Geçerli...

PCI DSS v3.2 sürümü yaklaşık 1 yıldır biz PCI QSA’ler tarafından uygulanıyordu. Bununla birlikte makalemizde detaylarını verdiğimiz kontrol maddeleri 31 Ocak 2018 tarihine kadar en iyi uygulama olarak kabul ediliyordu ve denetimden geçememe nedeni olarak değerlendirilmiyordu. 1 Şubat itibariyle bu maddeler aktifleşmiş ve denetimlerde sorgulanmaya başlanmıştır.

Share