Mazars Denge’nin İlk Kurumsal Sürdürülebilirlik Raporu Sürdürülebilirlik Raporu Ödülü Aldı!

Sektörde 40 yılı geride bırakan vergi, denetim, muhasebe ve danışmanlık firması Mazars Denge, ilk Kurumsal Sürdürülebilirlik Raporu’yla Sürdürülebilirlik Akademisi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen Sürdürülebilir İş Ödülleri’nde KOBİ kategorisinde Yılın Sürdürülebilirlik Raporu Ödülü’nü kazandı. Mazars Denge, üç yıllık altyapı çalışmalarının ardından yayınladığı raporla bu yıl ilk kez verilen Sürdürülebilirlik Raporu kategorisinde aldığı ödülle bu alanda da sektöründeki öncü firmalardan biri olduğunu ortaya koymuş oldu. GRI G4 standartlarına göre hazırlanan Mazars Denge Kurumsal Sürdürülebilirlik Raporu, firmanın işleyişine, sektöre yaklaşımına ve hedeflerine yönelik somut bilgiler sunuyor.

Sürdürülebilirlik çalışmalarına 2013’te CEO Dr. İzel Levi Coşkun önderliğinde başlayan Mazars Denge’de, yönetim kadrosunun sürdürülebilirlik bakış açısını kazanması için çeşitli arama ve atölye çalışmaları düzenlendi. Kurum içi altyapı çalışmalarıyla paralel olarak uluslararası iş çevreleri, akademi ve konuyla ilgili sivil toplum inisiyatifleri takip edildi. 2015 Aralık ayında Paris’te düzenlenen COP 21 toplantısı bir dönüm noktası oldu ve 2016 itibariyle Kurumsal Sürdürülebilirlik Raporu hazırlıklarına başlanmasına karar verildi.

1 Nisan 2016’da Birleşmiş Milletler’in Küresel İlkeler Sözleşmesi’ni imzalayan Mazars Denge CEO’su Dr. İzel Levi Coşkun sürdürülebilirliğin şirketlere kattıklarını şu şekilde özetledi:

“Şirketlerin kar amacı gütmelerinin yanı sıra, sosyal ve çevresel sorumlulukları da var. Sürdürülebilirlik raporları şirketlerin kurumsal yönetim ilkeleri çerçevesinde, ekonomik getirileri ile sosyal ve çevresel etkilerini nasıl dengelediklerini, risk ve fırsatları sürdürülebilirlik bakış açısıyla nasıl ele aldıklarını şeffaf bir şekilde paylaşmayı amaçlıyor. Sürdürülebilirlik raporları bu doğrultuda 3 önemli fayda sunuyor. Paydaş katılımını sağlıyor; iç ve dış farkındalık yaratıyor ve son olarak anlaşılabilir ve ölçülebilir hedefler belirlenmesine yardımcı oluyor.”

Mazars Denge Kurumsal Sürdürülebilirlik Raporu’na aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

http://www.mazars.com.tr/Anasayfa/Haberler/Rapor-Arastirmalar/Kurumsal-Suerdueruelebilirlik-Raporu-2016

Downloads

Share