Mazars Denge Vergi Ortağı Sedat Kurdoğlu International Fiscal Association’ın Türkiye raportörleri arasında yer aldı

1938 yılında Hollanda’da temelleri atılmış olan International Fiscal Association, mali konulara küresel perspektifle yaklaşan, kar amacı gütmeyen ve uluslararası finans otoriteleri tarafından kabul gören köklü organizasyonlar arasında yerini alan bir kurumdur. International Fiscal Association, kamu finansmanını uluslararası ve karşılaştırmalı yasalara göre incelemeyi ve geliştirmeyi hedeflemektedir. 

IFA, her yıl uluslararası önem taşıyan iki vergi konusunu belirleyip, araştırmış olduğu konuları dünya üzerindeki yerel uygulamalarıyla ele almakta ve tüm bu sonuçları çıkardığı yayınlarda sentezleyip sunmaktadır.

IFA’nın İsviçre Basel’de 30 Ağustos – 4 Eylül 2015 tarihleri arasında düzenleyeceği kongrede, ülkelerin büyüme ve kalkınmasını sağlayabilecek AR-GE projeleri için düzenlenen Vergi Teşvik UYgulamalarına değinilecektir. IFA’nın kongre öncesi yayınladığı Tax Incentives on Research and Development (R&D) konulu Cahiers adlı kitabında bu yıl Türkiye için ayrılan bölümde raportörler arasında Mazars Denge Vergi Ortağı Sedat Kurdoğlu’nun da Türkiye’de AR-GE ve Vergi Teşvikleri üzerine yapmış olduğu araştırma ve analizleri yer aldı. Sedat Kurdoğlu Basel’deki kongreye Türkiye raportörlerinden biri olarak da katılacaktır.

IFA’nın günümüzde 111 ülkede 12.000 üyesi bulunmaktadır. IFA tarafından hazırlanan yayımlarda görev alan raportörler bu üyeler arasında yer almaktadır. Her yıl için belirlenen iki konu IFA komitesi tarafından seçilmekte olup, ülkeleri temsil eden raportörler bulunmaktadır.

Daha fazla bilgi edinmek ister misiniz?