Duyurular

Mazars Türkiye ile ilgili olan tüm önemli duyurulara ve gerçekleşecek olan etkinliklerin duyurusuna buradan ulaşabilirsiniz.

Bizi Lınkedın’de Takip Edin!

1600x500_1.png
Vergi, denetim, muhasebe, danışmanlık, girişimcilik ve sürdürülebilirliğe dair yaptığımız paylaşımlardan haberdar olmak ister misiniz?

Daha fazla

Bilgi Güvenliği Hizmetleri

1600x500_2.png
Mazars Denge, Bilgi Güvenliği Hizmetlerine nasıl bir yaklaşım getiriyor? Bilgi teknolojileri ve siber güvenlik alanlarında gündemdeki konular nelerdir?

Daha fazla

Data Subject Access Request Form

As per Law No. 6698 on the Protection of Personal Data (“KVKK”), as a Data Subject, you have the right to the following upon applying to Mazars Denge (the “Company”):

Daha fazla

İlgili Kişi Erişim Talep Formu

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“KVKK”) uyarınca, Mazars Denge'ye (“Şirket”) başvurduğunuzda İlgili Kişi sıfatıyla aşağıdaki haklara sahipsiniz:

Daha fazla

SKH'leri İşletmeye Değer Katmak için Kullanmak

Add value Green Building 1600 per 500.jpg
17 Sürdürülebilir Kalkınma Hedefi (SKH'ler) ve 169 amaç ortaya koyulduğunda, dünyanın bütün paydaşları -hükümetler, düzenleyiciler, şirketler ve nüfuslar- için mesaj açıktı: Gelecek nesiller için dünyayı korumak adına daha fazla şey yapmalıyız. Peki şu anda neredeyiz ve şirketler bu cesur yeni dünyaya nasıl tepki veriyorlar? Mazars'ın Küresel Sürdürülebilirlik Liderlik Ekibi, Global Goals Yearbook 2018'de bunu ve daha fazlasını masaya yatırıyor.

Daha fazla

Yasal Değişikliklerin Gelir Vergisi Mükelleflerine Etkisi Semineri

6 Mart Salı günü Hilton İstanbul Bosphorus Oteli’nde, Şadırvan (Harbiye) Salonu’nda, 14.00-17.00 saatleri arasında düzenlenecek etkinlikte ‘’Son Yasal Değişikliklerin Gelir Vergisi Mükelleflerine Etkisi, Yıllık Gelirin Beyanı ve Dikkat Edilecek Hususlar’’ konusu ele alınacaktır.

Daha fazla

Mazars Denge Sürdürülebilirlik Raporu 2017 Yayınlandı

water lily 1600 500
Sürdürülebilirliği kurum kültürünün bir parçası olarak benimseyen Mazars Denge, sürdürülebilirlik yaklaşım ve uygulamalarını paylaşmak ve bu alanda sağladığı ilerlemeleri paydaşlarının dikkatine sunmak amacıyla hazırladığı bu raporla, tüm paydaşları ile daha yakın bir iletişim halinde olmayı arzulamaktadır. Mazars Denge’nin ikinci sürdürülebilirlik raporu olan bu raporda, paydaş anketleri sonuçlarına göre belirlenmiş olan öncelikli sürdürülebilirlik konularında, 1 Ocak 2017 – 31 Aralık 2017 dönemini kapsayan 12 aylık sürece ait performansına yer verilmektedir. Bu rapor, Küresel Raporlama Girişimi (Global Reporting Initiative – GRI) GRI Standartları:“Kapsamlı” (Comprehensive) uygulama düzeyine uygun olarak hazırlanmış olup, Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi’nin ilkeleri, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri ve Mazars Denge’nin imzacısı olduğu Birleşmiş Milletler Kadınların Güçlendirilmesi Prensipleri ilerleme bildirimlerini içermektedir.
Mazars Denge’de, sürdürülebilirlik raporlaması da dahil olmak üzere tüm sürdürülebilirlik çalışmaları, Sürdürülebilirlik Komitesi tarafından yapılmaktadır. Mazars Denge 2017 yılı sürdürülebilirlik raporu, Prof. Dr. Güler Aras’ın rehberliğinde hazırlanmıştır.

Daha fazla

Mazars Denge 40. Yılını Fransız Sarayı’nda Kutladı

Mazars Denge 40 banner
40. yılını geride bırakan vergi, denetim, muhasebe ve danışmanlık firması Mazars Denge, Fransız Sarayı’nda verdiği 40. Yıl Resepsiyonu’yla iş dünyasının önde gelen isimlerini bir araya getirdi. Sektöründeki en köklü firmalardan biri olan Mazars Denge’nin 40. Yıl Resepsiyonu’nda Mazars Denge Yönetim Kurulu Başkanı Leon Coşkun, Mazars Global Başkanı Philippe Castagnac ve Mazars Denge CEO’su Dr. İzel Levi Coşkun’un konuşmalarının ardından uzun süredir Mazars Denge müşterisi olan firmalara teşekkür ödülleri takdim edildi.

Daha fazla

Mazars Denge BT Denetim, Güvenlik ve Danışmanlık Hizmetleri'nden Son Dönemde Artan Siber Saldırılarla İlgili Uyarı:

Ransomware
Değerli Paydaşlarımız,
Uzunca bir süredir internet üzerinde çeşitli yöntemler ile yayılmakta olan ve zaman zaman işletmelere önemli zararlar veren Ransomware (Fidye) yazılımları ile ilgili olarak sizlere mutlaka önemli verilerinizi yedeklemenizi hatırlatmak istiyoruz. Ransomware türü bir zararlı ile sistemlerinizin enfekte olması durumunda en büyük (ve bazen tek) kurtarıcınızın almış olduğunuz bu yedekleriniz olacağını belirtmek isteriz. Saldırıların sistemin tamamını etkileyebileceğini hatırlatır; yedeklerinizi izole ortamlarda tutmanızı öneririz. Güvenlikle ilgili sorularınız için Mazars Denge Bilgi Teknolojileri Denetim, Güvenlik ve Danışmanlık Hizmetleri Bölüm Direktörümüz Ateş Sünbül'e asunbul@mazarsdenge.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Daha fazla

18 Ekim 2016 Varlık Barışı ve Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması Semineri

BBCT1086x202 px.jpg
İngiliz Ticaret Derneği işbirliğiyle düzenleyeceğimiz “Varlık Barışı ve Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması” seminerimiz, 18 Ekim 2016 tarihinde İstanbul İngiliz Başkonsolosluğunda saat 14:00-17:00 arasında gerçekleştirilecektir.

Daha fazla