Mazars Denge vergide en iyi 4 şirket arasında!

Mazars Denge, vergi konusunda en prestijli yayınlardan biri olan International Tax Review’ın yayınladığı World Tax 2015 rehberinde, Türkiye’deki en iyi vergi danışmanlık firmaları arasında en üst sınıfta bulunan 4 firma arasında gösterildi.

Dünyada vergi konularında en prestijli yayınlardan biri olan ve global firmalar için rehber niteliği taşıyan “International Tax Review”, vergi danışmanlık firmalarını derecelendirdiği World Tax 2015 isimli yayınında, Mazars Denge’yi Türkiye’deki en üst sınıfta bulunan en iyi 4 vergi danışmanlık firmasından biri olarak derecelendirdi.

Bu başarıyla ilgili konuşan Mazars Denge CEO’su Dr. İzel Levi Coşkun, Türkiye’de listenin ilk sıralarında yer almalarının, Mazars Denge’nin vergi sektöründeki uzmanlığının ve kaliteye verdiği önemin en büyük göstergesi olduğuna dikkat çekti. Ülkemizde uygulanan vergi düzenlemelerine ilişkin de açıklama yapan Coşkun, “Ülkemizde mevcut vergi mevzuatındaki temel aksaklıkları gidermek yerine, vergi afları çıkartılıyor. Oysa aflardan ziyade vergi mevzuatını düzenlemek üzerine düşünmemiz gerekiyor” diyen Coşkun, “Devletin gelir kaynaklarının yüzde 75’ini dolaylı vergiler oluşturuyor. Oysa OECD’nin raporlarına göre diğer ülkelerde bu oran yüzde 25 seviyelerinde. Bunun düzeltilmesi gerekiyor” diye ekledi.

Mazars Denge Transfer Fiyatlandırması Lideri Gökçe Gücüyener ise Türkiye’de vergi konusunda günlük uygulamalarda bir tutarlılık bulunmamasının yarattığı sıkıntılara değindi. “Kanun koyucu tarafından getirilen kanuni düzenlemeler ile ilgili ne yazık ki yetkililerin görüş ve uygulamaları çok sık değişebiliyor” açıklamasını yaptı.

International Tax Review, Mazars Denge’nin son dönemde Türkiye’de gerçekleşen bir çok birleşme ve satın alma ile her türlü halka arz konularında danışmanlık yaptığına sayfalarında yer verdi. Ayrıca Mazars Denge’nin Vergisel Yapılandırmalardan sorumlu ortağı Taylan Baykut’un firmaya katılmasının bu derecelendirmede önemli rol oynadığını belirtti.

83 Ülkede En İyileri Seçiyor

International Tax Review, World Tax 2015’i hazırlarken aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 83 ülkede kapsamlı araştırmalar yürütüyor.

Mazars Denge’nin de içinde bulunduğu en üst sınıf (Tier 1) için seçim kriterleri: Değerlendirilme yapılan uzmanlık alanındaki uluslararası ilişki ağı ve itibar liderliği; planlama, işlem bazlı danışmanlık , transfer fiyatlandırması, dolaylı vergiler ve davalarda yer alan uzmanlaşmış kişi sayısı ve bunun büyüklük ve kalite olarak sonuçları.

Mazars Denge, International Tax Review tarafından 2008 ve 2011 yıllarında Türkiye’nin “En İyi Vergi Firması”,  2009 yılında da “En İyi Transfer Fiyatlandırması Firması” seçilmiştir.

Daha detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.